شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان

6703 بازدید

در این مقاله تیم حرفه ای و مشاوره یادگیری برتر به شما خواهیم گفت که مراحل ورود به دانشگاه فرهنگیان از صفر تا صد چگونه است. اگر شما علاقه مند به دانشگاه فرهنگیان و یا دانشگاه رجایی هستید، اکیدا پیشنهاد مطالعه دقیق این مقاله را می کنیم.

تاسیس دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در ایران میباشد. این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ با جمع تمامی مراکز تربیت معلم سراسر ایران بنا شد و دارای ۹۸ واحد دانشگاهی و در قالب ۶۴ پردیس دانشگاهی و ۳۴ دانشکده هست.

در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان دارای ۷۸۰۲۲ دانشجو و ۸۰۳ عضو هیئت علمی و استاد در این دانشگاه است که مشغول به فعالیت علمی هستند.

هم چنین تعداد ۱۰۹۹۵ مهارت آموز و بیش از ۹۶۳۳۸ فارغ‌التحصیل از آغاز تأسیس دانشگاه تا امروز داشته‌است. تعداد مراکز آموزشی و پردیس ها در دانشگاه فرهنگیان نیز تا هم اکنون ۹۸ واحد می باشد.

رنکینگ بین المللی دانشگاه فرهنگیان

بر اساس داد های موجود این مرکز تاکنون ۸۸۱۸ مقاله علمی در همایش ها و نشریات مختلف داخلی منتشر کرده است. دانشگاه فرهنگیان داری امتیازی خاص میباشد و صاحب ناشر یک مجله تخصصی میباشد و دارای امتیاز است و تا کنون دانشگاه فرهنگیان 27 همایش برگذار کرده است.

علاوه بر این تاکنون ۵۰۲ مقاله معتبر بین المللی توسط دانشگاه فرهنگیان استخراج شده است.

رتبه دانشگاه فرهنگیان

رشته های تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان در 5 گروه تجربی و ریاضی و انسانی و هنر و زبان دانشجو می پذیرد.

گروه آزمایشی علوم ریاضی

 • آموزش ریاضی
 • آموزش فیزیک
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش تربیت بدنی
 • آموزش کودکان استثنایی بدنی

گروه آزمایشی علوم تجربی

 • دبیری زیست شناسی
 • دبیری شیمی
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش تربیت بدنی
 • آموزش کودکان استثنایی

گروه آزمایشی علوم انسانی

 • آموزش ادبیات فارسی
 • دبیری الهیات و معارف اسلامی
 • دبیری جغرافیا
 • دبیری زبان عربی
 • دبیری علوم اجتماعی
 • دبیری راهنمایی و مشاوره
 • آموزش ابتدایی
 • آموزش کودکان استثنایی
 • دبیری تاریخ
 • آموزش تربیت بدنی
 • امور تربیتی ( رشته جدید )

گروه آزمایشی علوم هنر

 • آموزش ارتباط تصویری

گروه آزمایشی زبان خارجی

 • دبیری زبان انگلیسی
جهت ثبت نام و انجام ضمن خدمت فرهنگیان کلیک کنید ( مخصوص فرهنگیان)ضمن خدمت فرهنگیان

شانس قبولی کدام گروه آموزشی بیشتر است؟

مشخص است که افرادی که دارای دیپلم رشته انسانی هستند، در کنکور شانس بیشتری برای ورود به دانشگاه فرهنگیان دارند زیرا گروه آزمایشی علوم انسانی دارای رشته های متعدد است و شانس قبولی این افراد نسبت به سایر گروه های آزمایشی بیشتر است.

درباره رشته جدید امور تربیتی که در سال 1400 به دانشگاه فرهنگیان اضافه شد چه می دانید؟

یکی از کارهای مربی امور تربیتی در مدرسه استفاده از عوامل مدرسه و اولیا دانش آموزان برای رسیدن به اهداف تربیتی است.

به عبارتی، هماهنگ سازی بین اولیا و عوامل مدرسه جهت رسیدن به اهداف آموزشی است بخش دیگر این رشته حوزه قرآنی است که دانشجویان این رشته باید نسبت به سایر رشته ها در این بخش تسلط و مهارت بیشتری کسب کنند.

همچنین با دیدگاه های روانشناسی در طول مدت تحصیل اشنا شوند با توجه به فعالیت های متنوع مربی امور تربیتی یکی دیگر از فعالیت های آن حوزه فرهنگی و هنری است یعنی یک‌ مربی امور تربیتی باید با اقسام‌ و انواع موسیقی ها و هنرهای تجسمی و غیره نیز باید آشنایی داشته باشد.

شرایط عمومی و تخصصی دانشگاه فرهنگیان

هر چند که داوطلبان با ثبت نام کنکور سراسری اولین قدم رو برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان برمیدارند اما آنچه که باعث قبول شدن داوطلبان در این دانشگاه می شود داشتن شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان است که یکی از آن ها کسب رتبه قبولی در اعلام نتایج کنکور است.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان

 1. داوطلب می بایست اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران داشته باشد
 2. التزام و پایبندی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 3. داشتن اخلاق و رفتار نیک متناسب با جایگاه یک معلم
 4. نداشتن سابقه محکومیت جزایی یا کیفری
 5.  تابعیت ایرانی بودن
 6. عدم مصرف الکل و دخانیات و مواد مخدر
 7. برخوردای و داشتن سلامت جسمانی و روانی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان

 1. دارا بودن نمره علمی 6500 به بالا
 2.  داشتن سن کمتراز 24 سال در بدو ورود به دانشگاه فرهنگیان
 3. داشتن حداقل معدل کل لازم در دوره های متوسطه پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم که در دفترچه انتخاب رشته اعلام می گردد .
 4. نداشتن هیچ تعهدی نسبت به ارگان های مختلف و یا سازمان های دولتی یا خصوصی در آغاز تحصیل
 5. در سال های قبل بومی بودن مد نظر بود یعنی داوطلب بر اساس محل زندگی خود گزینش میشد اما در سال اخیر این قانون نیز برداشته شده است

داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان پیمانی و قراردادی آموزش و پرورش

 1. داشتن حکم کارگزینی رسمی و یا پیمانی در زمان ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه فرهنگیان
 2. عدم اشتغال به تحصیل در بدو ورود و ثبت نام یا شروع به تحصیل
 3. دارندگان مدرک کارشناسی و بالاتر مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نیستند
 4. محل تحصیل پذیرفته شدگان داوطلبان پیمانی مطابق وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است
 5. دریافت موافقت کتبی برای ادامه تحصیل شاغلان رسمی و پیمانی از محل خدمت

پذیرش و قبولی دانشگاه فرهنگیان

برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید مراحلی را طی کنید که این مراحل شامل 1_کنکور  2_مصاحبه  3_معاینه پزشکی 4_اعلام نتایج سنچش است که در ادامه به شرح این مراحل به طور کامل می پردازیم.

خان اول: کنکور سراسری

اولین گام و نخستین گام برای ورود به دانشگاه فرهنگیان، کنکور سراسری است. هرچند که افراد میتوانند از طریق لیسانس و مدارک معتبر دانشگاهی به صورت حق التدریس وارد حوزه معلمی شوند.

اما داوطلبانی که دیپلم دارند برای ورود به دانشگاه فرهنگیان باید کنکور بدهند و معیار قبولی در دانشگاه فرهنگیان همانطور که در بالا اشاره کردیم تراز داوطلب باید بالاتر از 6500 باشد داوطلب بعد از نتایج کنکور و با گرفتن تراز 6500 میتواند به انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان بپردازد.

هر داوطلب میتواند 150 کد رشته را انتخاب کند در سال 1400 دانشگاه فرهنگیان رکورد پذیرش داوطلبان را شکست که در رشته انسانی 13120 نفر را پذیرفت و تعداد پذیرش داوطلبان رشته تجربی 5039 نفر بوده و در رشته ریاضی 3588 نفر را پذیرفت و در رشته هنر 505 نفر را پذیرش کرد و در رشته زبان نیز 1016 نفر را پذیرش کرد.

با توجه به آمار به دست امده در سال 1400 در تمامی رشته های رکورد پذیرش داوطلبان نسبت به سال های قبل شکسته شد و با توجه به آمار تعداد پذیرش در سال های بعد هم به همین روال و بیشتر از این اعداد و ارقام است.

انتخاب رشته کنکور برای دانشگاه فرهنگیان

بعد از اومدن جواب نتایج داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته فرهنگیان شدند میتوانند با توجه به رشته ای که دارند کد های مربوط به دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنند . و هر داوطلب میتواند 150 کد رشته انتخاب کند زمان انتخاب رشته در کنکور سراسری یک ماه بعد از کنکور است اواسط مرداد و جواب نتایج هم معمولا در اواسط و اواخر شهریور اعلام می شود.

خان دوم: مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

یکی از مهم ترین مراحل پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مصاحبه است. مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به صورت استانی در پردیس های تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش برگزار می گردد.
داوطلبان در مرحله نخست برای مصاحبه باید هزینه شرکت در مصاحبه رو پرداخت کنند و بعد در زمان مقرر با در دست داشتن مدارک مصاحبه در محل مصاحبه حضور پیدا کنند.

معمولا مصاحبه عمومی دو الی سه هفته بعد از انتخاب رشته صورت می گیرد و مصاحبه تخصصی نیز چنذ روز بعد از مصاحبه عمومی انجام می شود.

دعوت به اقدام
جهت دریافت پکیج کامل مراحل مصاحبه عمومی و تخصصی کلیک کنید
هر آنچه که برای مصاحبه عمومی و تخصصی و انواع سوالات مصاحبه و تجربیات داوطلبین سال های گذشته را جمع آوری کرده ایم.

مصاحبه عمومی دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه عمومی توسط هسته گزینش انجام میشه و دارای مراحلی است که به بیان آن می پردازیم و شما باید اون رو بدونید تا به بهرین نحو این مرحله رو بگذرونید.

پوشش مناسب

آقایان باید یک پیراهن مناسب و آستین دار بپوشن و همچنین یک شلوار مناسب که پیشنهاد این است که پارچه ای باشد و بهترین پوشش برای خانم ها برای مصاحبه چادر است.

( صادقانه بگم درسته که می گن خودتون باشید ولی این رو یادتون نره که : درسته کسانی بودن که با شلوار و لباس جین و شیک قبول شدند ولی تا حالا اون هایی که با لباس حزب الهی رفتند کسی رد نشده )

مصاحبه تخصصی فرهنگیان

قرائت قرآن

داوطلبین نیازی به خواندن قرآن با صوت ندارید بلکه باید قواعد قران رو درست بیان کنید در موقع خواندن قرآن به مشکل تلفظ بر نخورید.

سوالات عقیدتی

شامل برخی سوالاتی احکامی مانند نماز های یومیه و یا وقایع مهم تاریخی و نماز جمعه و یا نماز عید فطر یا تیمم، وضو، روزه و غسل از جمله‌ سوالاتی هست که در مصاحبه عمومی پرسیده میشود و این موارد رو باید بلد باشید.

روز ها‌ و تاریخ های مهم

داوطلب در این بخش باید به تقویم اشنا باشد و بداند هر مراسم یا وقایع مهم در چه روزی از سال است و علت برگزاری آن چیست؟

آشنایی با ارکان و وظایف جمهوری اسلامی

یعنی فرد داوطلب ارکان اساسی جامعه را بشناسد و با وظایف آنها و اختیارات آنها را نیز آشناییت داشته باشد. مثلا  رئیس آموزش و پرورش کیست یا چه رویکردی یا ویژگی های خوب و بدی دارد از جمله سوالاتی است که در این بخش پرسیده می شود.

آشنایی با مسائل سیاسی روز

داوطلب باید به اخبار روز و وقایع و اتفاقاتی که چه در داخل و چه در خارج کشور است آشنا باشد. مثلا در این دوران میتوان درباره ویروس کرونا یا واکسن یا اتفاقاتی که در کشورهای همسایه از جمله افغانستان و …. اتفاق افتاده صحبت‌کرد.

آشنایی با شخصیت های انقلابی جمهوری اسلامی ایران

داوطلب دانشگاه فرهنگیان باید با شخصیت های انقلابی آشنا باشد و بتواند درباره شخصیت های مهم انقلاب که نقش های مهمی را ایفا کردند و همچنین درباره سر گذشت آنها اطلاعاتی داشته باشد.

مشارکت های اجتماعی

از جمله راهپیمایی ها و شرکت در مراسمات یا عضو بسیج بودن از جمله موارد اجتماعی بودن داوطلب است که در صورت داشتن کارت بسیج یا انجمن های اسلامی در روز مصاحبه باید آن را همراه خود داشته باشد.

مصاحبه تخصصی دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه تخصصی توسط 3 یا 4 نفر صورت می‌گیرد که آن 4 نفر از اساتید آن دانشگاه یا پرسنل دانشگاه می باشند. اما در مصاحبه تخصصی چه سوالاتی پرسیده می شود ؟

اولین سوالی که ممکن است از هر داوطلب پرسیده شود این است که هدف شما از زندگی چیست؟ دومین سوالی که پرسیده میشود این است که چرا شغل معلمی را انتخاب کردید در این سوال میخواهند بفهمند که هدف شما از انتخاب شغل معلمی چیست؟ و …

در ادامه فرایند مصاحبه از شما خواسته می شود تا شما تدریس کنید که ما در فایل که آماده کردیم تمام جزء به جزء رفتار هایی که باعث قبولی شما می شود را نوشته ایم.

مصاحبه عمومی فرهنگیان

دعوت به اقدام
جهت دریافت پکیج کامل مراحل مصاحبه عمومی و تخصصی کلیک کنید
هر آنچه که برای مصاحبه عمومی و تخصصی و انواع سوالات مصاحبه و تجربیات داوطلبین سال های گذشته را جمع آوری کرده ایم.

خان سوم : معاینات پزشکی

در برخی دانشگاه ها همان ابتدای مصاحبه تخصصی معاینات پزشکی گرفته می شود. که به طور کل برخی این معاینات شامل :

 • قدم زدن رو به روی پزشک ( برای اینکه تایید کند که داوطلب در راه رفتن هیچ مشکلی ندارد )
 • بررسی BMI بدن داوطلب ( نسبت وزن به مربع قد )
 • تست بینایی ( تا تایید شود داوطلب هیچ مشکلی از لحاظ بینایی ندارد )
1نداشتن لکنت زبانبه هر میزان
2 بیناییبدون عینک تا 0.2 قابل قبول است ( با عینک دید کامل )
3شنوایینباید کم تر از 40 دسی بل باشد
4قد و وزن BMIنسبت وزن به مربع قد
5نداشتن علائمتغییر شکل مادر زادی_ کراهت سوختگی _نارسایی کلیه و..
6بیماری های تشخیص در آزمایشگاهسیروز قلبی _ پارکینسون _بیماری های خونی _ کم خونی شدید و..

تذکر مهم : سخت گیری زیادی در قسمت پزشکی وجود ندارد مگر ایه واقعا داوطلب مشکلی داشته باشد که نتواند مهارت های لازم برای معلمی و تدریس را داشته باشد. چه بسا افرادی را ما می دیدیم که با داشتن برخی مشکلات بینایی نه چندان زیاد ولا غیر قبول شده اند.

معاینات آزمایشگاهی و تکمیلی پس از نتایج قبولی شما انجام می شود. ( قبل از شروع یا در حین شروع ترم اول دانشگاه )

معاینه پزشکی دانشگاه فرهنگیان

خان چهارم : نتایج سازمان سنجش

به طور معمول یک ماه بعد از کنکور نتایج نهایی منتشر می شود توسط سازمان سنجش و داوطلبین می توانند رشته و محل خدمتی قبولی خود را مشاهده کنند.

چگونگی نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری

در ابتدا وارد سایت سازمان سنجش میشویم و بعد بر روی آیکون سراسری کلیک می کنیم و بعد وارد صفحه مخصوص سراسری میشویم و در آن صفحه بر روی اعلام نتایج کلیک می کنیم و بعد از آن بر روی سال مورد نظر کلیک می کنیم تا کارنامه کنکور رو مشاهده کنیم و برای ورود و مشاهده نتایج دو روش را وجود دارد :

 1. از طریق شماره پرونده _ شماره شناسنامه_ سال تولد
 2. از طریق شماره داوطلبی _شماره شناسنامه _ سال تولد

نتایج سازمان سنجش دانشگاه فرهنگیان

آدرس + شماره تماس تمام دانشگاه فرهنگیان استان تهران

در pdf زیر لیست تمامی دانشگاه های فرهنگیان استان تهران ( آدرس + شماره تماس ) جمع آوری شده است توسط یادگیری برتر :

PDF لیست دانشگاه های فرهنگیان تهران + آدرس و شماره تماس 

دعوت به اقدام
جهت دریافت پکیج کامل مراحل مصاحبه عمومی و تخصصی کلیک کنید
هر آنچه که برای مصاحبه عمومی و تخصصی و انواع سوالات مصاحبه و تجربیات داوطلبین سال های گذشته را جمع آوری کرده ایم.

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان

 1. پرینت قبولی نتایج نهایی آزمون سراسری
 2. دوازده قطعه عکس پشت نویسی شده
 3. اصل کارت ملی و کپی پشت و رو
 4. اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 5. اصل مدرک متوسطه یا گواهی موقت و ریزنمرات و تأییدیه تحصیلی همراه با مهر مدرسه
 6. اصل مدرک پایه دوازدهم یا گواهی موقت و ریزنمرات (فرم 602) و تاییدیه تحصیلی
 7. اصل مدرک انصرافی مخصوص قبولی های سال های قبل در دوره روزانه

مراحل استخدامی در محل خدمتی دانشجو

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده کارگزینی آموزش پرورش به شرح زیر است:

 1. کپی کارت ملی پشت و رو
 2. ۸ قطعه عکس۳*۴
 3. کپی مدرک دیپلم
 4. گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه فرهنگیان ( در برخی دانشگاه ها بعد از شروع ترم اول گواهی می دهند )
 5. کپی تمام صفحات شناسنامه
 6. گرفتن معافیت تحصیلی یا کارت پایان خدمت برای آقایان

دریاف مدارک دانشگاه فرهنگیان

آموزش پرورش محل خدمتی بعد از تحویل گرفتن مدارک به شما سه عدد برگه می دهد :

 • برگه معرفی و تایید پزشک مبنی بر سلامت جسمی و روحی و همچنین تایید عدم اعتیاد ( پزشکی تکمیلی و آزمایشگاه )
 • برگه معرفی به اداره تشخیص هویت قضایی، جهت اخذ گواهی عدم سابقه قضایی ( معمولا سه روز طول می کشد )
 • برگه جهت معرفی به دفتر اسناد مبنی بر اخذ تعهد محضری ( فقط ضامن باید کارمند رسمی و قراردادی دولت باشد و بازنشسته قبول نمی کند )

دفتر اسناد رسمی

برگه اول را همراه با یک کارمند دولتی به یکی از دفاتر ثبت اسناد خواهید برد و تعهدنامه رو سر دفتر برای شما تنظیم خواهد کرد. برگه تعهد نامه محضری را امضا شده ( همراه با کپی ) به شما خواهد داد که باید به کارگرینی اداره آموزش پرورش تحویل دهید.

دفتر تشخیص هویت قضایی

برگه معرفی دوم را به اداره تشخیص هویت خواهید برد و در این اداره از هر 10 انگشت شما اثر انگشت خواهند گرفت. ۲قطعه عکس ۳*۴، پوشه و گیره و پاکت نامه هم همراه با خود ببرید. سه روز طول می کشد تا جواب سوء پیشینه بیاید.

مرکز بهداشت و آزمایشگاه

برگه معرفی سوم را به مرکز بهداشت استان یا شهرستان محل خدمت خود می برید(خود کارگزینی برایتان محل رامشخص خواهد کرد) پزشک شما را معاینه میکند(چشم.گوش.تنفس. و…) پزشک برای شما آزمایش عدم اعتیاد خواهد نوشت و شما به آزمایشگاه مربوطه مراجعه می کنید.

بعد از گرفتن جواب آزمایش عدم اعتیاد دوباره به پزشک مورد نظر مراجعه می کنید این بار پزشک برای شما آزمایش خون خواهد نوشت. جواب این ازمایش را هم برای پزشک می برید.

اگر آزمایشات و معاینه های شما مورد تایید پزشک قرار بگیرد و آن را تایید خواهد کرد و بعد در پوشه محرمانه به شما تحویل میدهد و شما باید آن را تحویل آموزش و پرورش  محل خدمتی دهید.

شماره حساب ملی

درآخر از شما یک شماره حساب بانک ملی خواهند گرفت پس گر حساب بانک ملی ندارید.باید یک حساب افتتاح کنید. اگر از قبل حسابی دارید به بانک مراجعه کنید و درخواست شماره شبا کنید. آن را هم تقدیم کارگزینی و حسابداری اداره تحویل دهید.

مزایای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

 1. از همان ابتدای پذیرش دانشگاه فرهنگیان استخدام رسمی_آزمایشی خواهید شد (از ترم 6 به بعد رسمی خواهید شد)
 2. در زمان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، ماهیانه حقوق دریافت می کنید ( در سال 1400 ، 35,000,000 ريال )
 3. تحصیل در دانشگاه فرهنگیان رایگان است و دانشجویان شهریه ای پرداخت نخواهند کرد.
 4. امکانات رفاهی همچون مثل خوابگاه و غذا
 5. معاف از خدمت سربازی برای دانشجویان پسر
 6. دانشجویان از خدمات درمانی ( بیمه سلامت ) بهره مند می شوند
 7. مدرک دانشگاه فرهنگیان معتبر است و زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری است

معایب دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی دو برابر مدت تحصیلشان باید در محل خدمتی شان ، خدمت کنند.
 2. تفکیک جنسیتی در دانشگاه فرهنگیان ( البته این مورد برای برخی مزیت محسوب می شود )
 3. قوانین پوشش مناسب که برای دختران چادر است و برای پسران لباس مناسب و پیراهن استین دار محسوب میشود.
 4. کسورات دانشگاه فرهنگیان به ناحق ( جدیدا برای تمام دانشجویان چه ترددی چه خوابگاهی 20 درصد کسر می شود بابت هزینه خوابگاه و غذا )
 5. برخی از خوابگاه های دانشجویی شرایط مناسب خوابگاهی ندارند
 6. میزان درآمد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بعد از فارغ التحصیلی به نسبت کمتر از میزان درآمد اکثر مشاغل دیگر است.
 7. نقل و انتقالات از شهری به شهر دیگر به سختی انجام می گیرد زبرا شما در ابتدای مراحل استخدامی تعهد خدمت داده ای

دعوت به اقدام
جهت دریافت پکیج کامل مراحل مصاحبه عمومی و تخصصی کلیک کنید
هر آنچه که برای مصاحبه عمومی و تخصصی و انواع سوالات مصاحبه و تجربیات داوطلبین سال های گذشته را جمع آوری کرده ایم.


برای مشاوره در زمینه ورود به دانشگاه فرهنگیان می توانید با تیم مشاوره یادگیری برتر در اینستاگرام و تلگرام در تماس باشید تا به صورت رایگان به سوالات شما پاسخ دهند.

بعد قبولیتون در دانشگاه فرهنگیان نیاز است که یادبگیریم چطور طرح درس بنویسیم که نگران نباشید تیم یادگیری برتر کاملا به شماتوضیح و یاد خواهد داد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://yadgiribartar.ir/?p=2483
اشتراک گذاری:
آواتار یادگیری برتر
یادگیری برتر
مطالب بیشتر

نظرات

14 نظر در مورد شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام ببخشید من نمیخوام تو دانشگاه و خارج از اون چادر سر کنم.راه نمیدن اینطوری؟؟و اینکه شهید رجایی چجوریه

  لایک

  1. سلام و عرض ادب خیر ردتون می کنن از شرایط پوشش در دانشگاه شرایط خاص برای خانم ها چادر پوشیدن هست حتی بعد از قبولی هم رعایت نکنید حراست بهتون گیر می ده

   لایک

  1. سلام و عرض ادب
   بله می تونه اما به شرطی که نفرات بومی منطقه شرایط جذب رو نداشته باش اون وقت از داوطلبین غیر بومی جذب صورت می گیره

   لایک

 2. سلام
  خداقوت
  سوالی داشتم خدمت شما
  اینکه بنده متولد 28 دی 1378 هستم و دی ماه سال آینده 24 ساله میشم از طرفی امسال فارغ‌التحصیل کارشناسی حقوق دانشگاه غیرانتفاعی هستم و مدرک لیسانسم رو میگیرم میخواستم بدونم میتونم برای کنکور 1402 دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم یا خیر؟!
  با سپاس فراوان

  لایک

 3. سلام هنگام انتخاب رشته فرهنگیان باید از اون قسمت داوطلبان آزاد کد رشته برداشت؟

  لایک

  1. سلام و درود
   ابتدا قبل از انتخاب رشته حما فیش مد نظر برای مصاحبه تهیه کنید و اینک بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته در قسمت رشته های دانشگاه فرهنگیان که به ترتیب استان هست می تونید انتخاب رشته خودتون رو انجام بدید به نسبت محل خدمتی و رشته مد نظرتون. توصیه ما به شما اینه که پکیج طلایی ما رو تهیه کنید تا صفر تا صد ورود به دانشگاه فرهنگیان رو مطلع بشید و قبولی خودتون رو تضمین کنید.
   لینک پکیج https://yadgiribartar.ir/product/farhangian-interview/

   لایک

   1. سلام ببخشید من دانشجوی مهندسی عمران هستم و قبل از کنکور 1402 فارغ التحصیل میشم ، میتونم دوباره کنکور بدم و در دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم ؟

    لایک

    1. سلام و درود
     طبق اطلاعیه جدید که هنوز قطعی نیست ممکن هست که نفراتی را با مدرک لیسانس برای دانشگاه فرهنگیان جذب بشوند با حداکثر سن 26 سال اگر این هم مصوب نشود شما می توانید با دادن آزمون های دستگاهای اجرایی سازمان سنجش به عنوان ماده 28 وارد آموزش و پرورش بشوید

     لایک

 4. سلام من یه سوالی داشتم الان که ثبت نام کنکور 1401 هست نیاز به خرید فیش فرهنگیان هسش ؟؟

  لایک

  1. با سلام و درود
   فعلا نیاز نیست و بعد از کنکور که نتایج اعلام شد موقع انتخاب رشتتون باید اون فیش رو تهیه کنید. یا آرزوی موفقیت شما

   لایک

  1. با سلام و احترام
   خوشحالیم که تونستیم مفید واقع شیم ثانین اینکه مارو در شبکات اجتماعی دنبال کنید تا از اخبار دانشگاه فرهنگیان مطلع بشید.

   لایک