صندوق ذخیره فرهنگیان و وام ضروری فرهنگیان

7287 بازدید

صندوق ذخیره فرهنگیان و وام ضروری فرهنگیان چیست و چگونه ثبت نام باید کرد؟ فایده صندوق یا وام ضروری اداره آموزش و پرورش چیست ؟ اقساط وام ضروری فرهنگیان و نحوه پرداخت آن چگونه است؟ مبلغ وام رفاهی و ضروری اداره آموزش و پرورش چقدر است؟ با یادگیری برتر باشید تا به طور کامل به این سوالات پاسخ دهیم!

صندوق ذخیره فرهنگیان

این صندوق برای کارکنان آموزش و پرورش می باشد که برای ثبت نام و عضویت باید از قسمت رفاهی محل خدمت خود اقدام کرده و فرم مربوط به آن را پر کنید تا این صندوق از ماه بعد مبلغی حدود 30 تا 100 هزار تومان ( بر اساس سال 1401 ) از فیش شما کم بشود. البته مبلغ کسری بستگی به درصد مشارکت شما در این صندوق دارد که از 3% تا 5% درصد متغییر است.

برای انجام ضمن خدمت فرهنگیان کلیک کنیدضمن خدمت فرهنگیان

مزایای عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان

  • بهره مندی از سهم دولت به میزان سهم واریزی شما
  • پرداخت پاداشی جداگانه از پاداش پایان خدمت در زمان بازنشستگی شما
  • تسهیلات ارائه شده از طریق موسسه و شرکت های زیر مجموعه و تابعه از قبیل کالا و خودرو لیزینگی،بیمه شخص ثالث اقساطی،و….

میزان بهره مندی از مزایای صندوق ذخیره فرهنگیان به میزان سابقه عضویت شما بستگی و این سابقه از تاریخ آخرین عضویت شما در صندوق محسوب می شود.

صندوق ذخیره فرهنگیان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیانمصاحبه دانشگاه فرهنگیان

وام رفاهی و ضروری فرهنگیان

هر اداره آموزش و پرورش برای کارکنان خود دو وام را اختصاص می دهند یکی وام رفاهی و دیگری وام ضروری که برای دریافت وام باید از قبل در این وام ثبت نام کرده باشید و هر ماه مبلغی از حقوق شما کسر شده تا به میزان سه برابر سپرده شما با سود 1% به شما اداره محل خدمتی وام بدهد که معمولا اقساط آن بین 3 تا 4 ساله می باشد.

که بعد از دادن درخواست وام بین یک الی دو ماه بعد درخواست وام واریز می شود. برای دریافت وام بعدی نیز ابتدا باید وام گرفته شده اقساطش را تمام کنید.

  • صندوق وام ضروری هر محل خدمت با سایر محل خدمت ها تفاوت دارد در مبلغ وام و مدت اقساط آن
  • دانشجو معلمان هم می‌توانند در هر دو صندوق عضو شوند و از‌مزایای آن استفاده کنند. برای عضویت در وام رفاهی و صندوق ضروری فرهنگیان کافی ست به محل خدمت خود رفته و از قسمت رفاهی درخواست عضویت در این صندوق ها را بکنید.
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://yadgiribartar.ir/?p=3412
اشتراک گذاری:
آواتار یادگیری برتر
یادگیری برتر
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد صندوق ذخیره فرهنگیان و وام ضروری فرهنگیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.